İngilizce Aktivite Nedir?

Aktiviteler ile İngilizce kelimeleri eğlenerek öğrenmeye hazır mısınız?

İngilizce kelimeleri öğrenmek, akılda tutmak başlı başına yorucu ve zor bir iş gibi görülebilir ancak İngilizce Aktivite ile kalıcı olarak bu kelimeleri öğrenmenizi amaçlamaktayız. Bu sayede hem okuldaki sınavlarınızda daha başarılı olabilir, hem de İngilizce öğrenme konusunda çok daha hevesli olabilirsiniz.

İngilizce Aktivite sitemizdeki tüm içerikler güncel ders kitaplarınızdan özenle seçtiğimiz kelimeler ile oluşturulan eğlenceli aktiviteleri kapsamaktadır. Sitemizde bulunan tüm içerikler her eğitim öğretim yılından kısa bir süre önce müfredata uygun olarak güncellenmektedir. Böylelikle derslerinize paralel olarak sitemizi kullanmanız mümkündür.

İngilizce Aktivite Çeşitleri Nelerdir?

İngilizce kelime öğrenimini daha verimli ve eğlenceli kılmak için günümüzde farklı birçok internet sitesi ve mobil uygulama bulunmaktadır. www.ingilizceaktivite.com sitemizde tamamen bu amaçlı kurulmuş, aylık 10.000’in üzerinde tekil ziyaretçi alan bir platformdur. Şu anda sitemizde tüm sınıflar için aşağıdaki aktiviteler mevcuttur.

Study Time

Study Time uygulaması ile aktiviteler öncesi karşınıza ilk defa çıkabilecek kelimelere göz gezdirmeniz ya da daha önceden bildiğiniz kelimeler ise pekiştirmeniz amaçlanmaktadır. Bu sayede İngilizce aktivitelere başlamadan önce hazırlık yapmanız amaçlanmaktadır.

Jewels Of Wisdom

En çok sevilen mobil uygulamalardan biri olan Candy Crush benzeri Jewels of Wisdom’da amaç İngilizce kelimeler ile Türkçe karşılıklarını eşleştirmenizdir. Kazanacağınız puan vereceğiniz doğru cevaplara ve hızınıza göre şekillenmektedir.

Stellar Speller

Aksiyona hazır mısınız? Her bölümde size verilen 15 kelimenin karşılığını vurarak hedefinize ulaşın. Unutmayın sadece 3 canınız var 🙂

Test

Öğretmeninizin hazırladıklarını aratmayacak online testler ile İngilizce kelimeleri çok daha kolayca pekiştirin. Kuralları biliyorsun. Doğru olan cevabı bul ve işaretler.

True or False

İngilizce kelime bilgine ne kadar güveniyorsun? Bu sefer cevap sandığından daha kolay gibi görünebilir. Ama sana verilen bilginin doğru mu yanlış mı olduğunu bulman gerekecek.

Yeni İngilizce Aktivite Çeşitleri Gelecek Mi?

Cevap tabi ki de evet 🙂 Sadece İngilizce Aktivite sitemizin içeriğine gelecek yeniliklerden bahsetmiyoruz. Yeni web sitelerimiz ve hatta mobil uygulamalarımız ile sizinle olan dostluğumuzu pekiştirmek istiyoruz. İddia ediyoruz; yapacağımız yeni çalışmaları çok sevecek ve eğlenerek İngilizce öğrenmeye devam edeceksiniz.

Sık Sorulan Sorular